katalog fajnych stron www

Regulamin katalogu stron www FajneStrony.eu

 

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

Zgłoszenie strony www do katalogu jest bezpłatne (do odwołania) i nie gwarantuje zaakceptowania.

Do katalogu zostaną przyjęte wyłącznie fajne i wartościowe witryny, które będą zgodne z niżej wymienionymi i opisanymi kryteriami.

 

II. KRYTERIA PRZYJĘCIA WITRYNY DO KATALOGU

Tytuł, opis i tagi

 1. Wypełniając formularz zgłoszeniowy należy przestrzegać wyświetlanych wskazówek. Niedbale wypełnione zgłoszenie (np. tytuł lub opis będący listą słów kluczowych) może być powodem odrzucenia strony. Właściciel katalogu zastrzega sobie możliwość zmiany tytułu, opisu, kategorii i tagów.
 2. Tytuł witryny www zgłaszanej do katalogu, może składać się maksymalnie z 70 znaków (liczonymi ze spacjami), opis – z minimum 500 znaków a maksymalnie 2500.
 3. Tytuł wpisu POWINIEN zawierać nazwę firmy. Wpisywanie frazy kluczowej (w kontekście pozycjonowania) może być czynnikiem, który spowoduje, że witryna zostanie odrzucona. Jednocześnie właściciel katalogu zastrzega sobie prawo do zmiany tytułu.
 4. Opis powinien zwięźle informować o zawartości zgłaszanej strony. Powinien być napisany poprawną polszczyzną w formie trzecioosobowej lub bezosobowej, unikając języka promocyjnego. Frazy typu „tylko u nas”, „gwarantujemy najwyższą jakość”, „serdecznie zapraszamy” będą usuwane.
 5. Opis zgłoszonej strony www musi być unikalny i musi zachować swoją unikalność również po dodaniu jej do katalogu (patrz III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE).
 6. Tytuł i opis witryny www zgłaszanej do katalogu nie może zawierać: adresów URL, adresów e-mail, numerów telefonów, adresów zamieszkania i siedzib firm, znaków specjalnych i symboli. Ponadto tytuł nie może się rozpoczynać od liczb i powtórzeń takich jak „aaa”.
 7. W tytule i opisie strony www wielkie litery mogą być używane jedynie zgodnie z zasadami polskiej ortografii, ciągi wyrazów pisanych wielkimi literami będą zamieniane na małe.
 8. Tytuł i opis witryny www nie może zawierać ciągu wyrazów i powtórzeń mających funkcję słów kluczowych.
 9. W tagach nie mogą być umieszczane nazwy i marki firm prowadzących działalność konkurencyjną w stosunku do działalności właściciela witryny www zarejestrowanej w katalogu.

 

Budowa i funkcjonalność zgłaszanej strony www

 1. Zgłaszana witryna www nie może być stroną w fazie budowy, musi poprawnie się wyświetlać w popularnych przeglądarkach internetowych.
 2. Nie zostaną przyjęte podstrony serwisów.
 3. Zgłaszana witryna www nie może stanowić podstrony witryny już zarejestrowanej w katalogu (wyjątek może stanowić podstrona o wysokiej jakości merytorycznej, całkowicie wyodrębniona tematycznie).
 4. Witryna www nie może stanowić przekierowania na inną witrynę, ani też prezentować w nieznacznie zmodyfikowany sposób, treść innej witryny www.
 5. Witryna www nie może zawierać takiej samej treści pod różnymi adresami zgłoszonymi do katalogu.
 6. Witryna www powinna wyświetlać się na bieżąco –  strony niewyświetlające się przez 10 kolejnych dni mogą być usuwane z katalogu.
 7. W przypadku zgłoszeń, iż witryna już nie istnieje (dotyczy również witryn zaparkowanych), właściciel katalogu zastrzega sobie prawo do edycji i wprowadzenia zmian we wpisie oraz jego usunięcia.

 

Zawartość zgłaszanej witryny

 1. Zgłaszana witryna www powinna stanowić wartość dla użytkownika.
 2. Witryna www nie może zawierać wyłącznie wersji obcojęzycznych, tj. innych niż polska wersja językowa.
 3. Zawartość witryny www nie może naruszać powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Witryna www nie może zawierać treści rasistowskich, faszystowskich, propagujących przemoc, wzywających do nienawiści na tle religijnym, rasowym, wyznaniowym, a także stron propagujących treści uznane powszechnie za naganne moralnie oraz naruszających zasady etykiety.
 5. Katalog stron nie przyjmuje stron o treści erotycznej, hazardu w żadnej formie, zakładów sportowych, buków, rapidshare, downloadów, warezów etc… oraz innych witryn nakłaniających do łamania prawa bądź służących do wymiany plików, łamania praw autorskich.
 6. Nie zostaną przyjęte witryny związane z anonsami towarzyskimi, seksem, erotyką w żadnej postaci.
 7. Zostaną odrzucone zgłoszenia witryn www zawierające wirusy, trojany lub szkodliwe oprogramowanie.
 8. Katalog stron nie przyjmuje stron związanych z programami partnerskimi będącymi serwisami o bardzo niskiej jakości merytorycznej, powiązanych z MFA i innymi reklamami.
 9. Nie zostanie przyjęta witryna zbudowana w oparciu o programy partnerskie.
 10. Nie zostanie przyjęta strona wprost w poddomenach programów partnerskich np. systempartnerski.pl.
 11. Zostaną odrzucone strony typu Landing Pages, jednostronicowe formularze kontaktowe, strony o niskiej zawartości merytorycznej, bezużyteczne dla użytkownika, nie posiadające pełnych danych kontaktowych itd.
 12. Nie zostanie przyjęta witryna stanowiąca zaplecze pozycjonerskie, MFA, GETPAID, MLM, aliasów stron np. prv.pl, xorg.pl, xt.pl, it.pl i inne.
 13. Strony typu presell pages (precle) oraz niskiej jakości katalogi strony www bądź bazy firm – zostaną odrzucone.
 14. Nie zostaną przyjęte strony firmowe i sklepy internetowe bez podanych danych firmy (wymaganych przez art. 21 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej).
 15. Dodatkowo zabronione są wymienione poniżej treści i linki do takich treści:
  • umożliwiające oglądanie różnego rodzaju mediów naruszających prawa autorskie osób trzecich np. witryny z filmami online, wyszukiwarki mp3;
  • wszelkiego typu anonse, ogłoszenia towarzyskie i rzeczy z tym związane;
  • treści pornograficzne lub przeznaczone tylko dla osób dorosłych;
  • treści związane z przemocą;
  • treści związane z nietolerancją rasową lub nawołujące do nienawiści wobec jakichkolwiek osób, grup albo organizacji;
  • przesadne wulgaryzmy;
  • treści związane z łamaniem zabezpieczeń lub usuwaniem blokad oprogramowania (hackingiem/crackingiem);
  • treści związane z hazardem lub kasynami;
  • treści dotyczące niedozwolonych substancji i akcesoriów związanych z narkotykami;
  • sprzedaż piwa lub mocnych alkoholi;
  • sprzedaż tytoniu lub produktów związanych z tytoniem;
  • sprzedaż leków na receptę;
  • sprzedaż broni i amunicji (np. broni palnej, elementów broni palnej, noży bojowych, paralizatorów);
  • sprzedaż produktów stanowiących podróbki lub imitacje markowych wyrobów;
  • sprzedaż lub dystrybucja wypracowań lub prac studenckich;
  • treści związane z programami wynagradzającymi użytkowników za klikanie reklam lub ofert, przeprowadzanie wyszukiwań, odwiedzanie witryn internetowych lub czytanie e-maili;
  • wszelkie inne treści, które są nielegalne, propagują nielegalne czyny lub naruszają prawa innych osób.

 

III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Właściciel katalogu odmówi dodania do katalogu witryny www niespełniającej wymagań, o których mowa w punkcie powyżej. W przypadku, gdy witryna www przyjęta do katalogu przestanie spełniać wymagania określone w punkcie II, właściciel katalogu jest uprawniony do usunięcia witryny www z katalogu.

Stosując się do wskazówek jakościowych Google dla webmasterów, właściciel katalogu zastrzega sobie prawo usunięcia z katalogu przyjętej wcześniej strony internetowej, bez poinformowania o tym właściciela usuwanej witryny www i bez udzielenia rekompensaty, jeśli wykryje spamerskie lub niskiej jakości linki, prowadzące do podstrony katalogu www publikującej informacje dotyczące przyjętej stronę www. W szczególności zabrania się nienaturalnego i sztucznego podlinkowania wpisu ze spamerskich lub niskiej jakości witryn:

 • powstałych z wykorzystaniem automatycznych generatorów treści;
 • spamerskich programów pozycjonujących, np. OmniADD, Publiker, Xrummer itp.;
 • uczestniczących w systemach wymiany linków, giełdach linków itp.

Właściciel katalogu może w każdym momencie:

 • dopisać, zmienić lub usunąć kryteria przyjmowania witryn do katalogu;
 • odrzucić zgłoszenie strony www z innego szczególnego powodu, niż wymienione w regulaminie bez podania przyczyny;
 • tymczasowo lub na stałe zawiesić przyjmowanie nowych stron do katalogu;
 • zlikwidować katalog;
 • przenieść katalog www na inną domenę i hosting.

Właściciel przyjętej do katalogu witryny www, może w każdym czasie zrezygnować z jej utrzymywania w katalogu – w tym celu należy wysłać wiadomość o odpowiedniej treści korzystając z formularza kontaktowego.

Właściciel katalogu nie ponosi odpowiedzialności za tytuł, opis oraz zawartość zgłoszonej witryny www. Właściciel dodanej witryny publikuje materiały na stronie www na własną odpowiedzialność. Zgłoszenia przypadków naruszania prawa lub praw osób trzecich w tytule, opisie lub na witrynie www proszę kierować pocztą, korzystając z formularza kontaktowego.

Żądanie usunięcia wpisu może wnosić jedynie właściciel istniejącej w katalogu witryny www lub podmioty, których prawa, poprzez publikację witryny www, zostały naruszone.

Reklamacje co do funkcjonowania katalogu należy zgłaszać pocztą elektroniczną wykorzystując formularz kontaktowy. Odpowiedź na reklamację zostanie wysłana w ciągu 30 dni na adres wskazany w reklamacji lub adres, z którego reklamacja została wysłana.

Nowe fajne strony www
 • Blog Zgreda
  Jeden z najlepszych blogów w tematyce pozycjonowania stron www, prowadzony przez doświadczonego i pomocnego użytkownika forum PiO – Zgreda. Zgred na swoim blogu pisze porady [...]
 • Drukarnia www.printnet.pl
  Epoka słynnego Gutenberga dawno już poza nami, jednak wciąż w modzie bywa profesjonalna drukarnia. Każdy z nas potrzebuje takiego punktu, w którym jego zlecenie będzie [...]
 • Pokazy żonglerki
  Strona poświęcona twórczej działalności wybitnego polskiego żonglera, który prezentując swoje umiejętności od wielu lat oczarowuje widzów na terenie całego kraju. Jerzy Kozłowski wielokrotnie nagradzany został [...]
 • Bluzki damskie - MONASHE.PL
  Gorąco zapraszamy na witrynę organizacji Monashe – gdzie znaleźć można różnorodny wybór asortymentu w doskonałej cenie. Oferujemy najpopularniejsze ciuchy, prosto z pokazów mody, np. sukienki [...]
 • Blaty kuchenne - Belmeb.pl
  Firma Belmeb, istniejąca na polskim rynku już od ponad 20 lat – serdecznie zaprasza na nową odsłonę swojej strony. U nas znajdziesz bogaty wybór towarów [...]